Kde vznikla myšlienka vrátiť sa po niekoľkých desaťročiach do terénov pri Lučenci ?

Myšlienka vznikla takmer okamžite po spoločných majstrovstvách v roku 2016 na Ortútoch, kde sa ukázalo, že pre Slovenskú aj Maďarskú stranu má význam robiť spoločné preteky. My sme vďační za preteky s väčšou konkurenciou a Maďari za nové terény, kde nepretekali. Taktiež bola veľká spokojnosť so spoluprácou a pozitívne ohlasy pretekárov nás utvrdili, že to nebude posledné spoločné podujatie.

Ako si spokojný s doterajším priebehom príprav, všetko klape ako má ?

Ako správny riaditeľ nemôžem byť spokojný nikdy :), ale napriek tomu veci bežia ako majú. Trate sú postavené, prebehnuté a odsúhlasené advisormi. Stálo nás to niekoľko skrátených nocí, ale momentálne máme les uzavretý a môžeme sa venovať ďalším detailom.
Keďže očakávame takmer 1200 pretekárov je všetko veľká výzva. Od ubytovania cez stravovanie až po Toiky :). Tentokrát však máme veľké šťastie na miestnu samosprávu, ktorá sa veľmi teší na podujatie a pomáha nám vo všetkých smeroch.

Na štarte bude viac ako 1100 pretekárov, z toho viac ako 800 bude z Maďarska. Pre slovenských pretekárov sa zíde kvalitná konkurencia, myslíš , že sa dokážu presadiť ? V týchto súbojoch zväčša ťaháme za kratší koniec.

Nikdy som sa neobával výsledkov našich pretekárov, práveže naopak. Na našich pretekoch trpíme v niektorých kategóriách menšou konkurenciou, čo sa však veľmi mení v posledných rokoch. Takéto spoločné preteky dokážu často vyhecovať k lepším výkonom prípadne motivovať do ďalšej prípravy.